Prázdný košík

Kam umístit váš nový trezor?

Na tuto otázku bohužel neexistuje jedna jediná správná odpověď. Musíte se rozhodnout v závislosti hned na několika faktorech, počínaje tím, co budete chtít do vašeho nového trezoru ukládat, přes rozměry až po váhu trezoru. Obecně se však dá říct, že byste rozhodně neměli trezor dávat na příliš viditelné místo, kde by ho spatřil každý, kdo přijde k vám domů nebo do kanceláře. Dobrý nápad není ani inspirovat se hollywoodskými filmy a ukrýt trezor za obraz – je to totiž klišé, a pokud už vás navštíví nezvaný host, bude to jedno z prvních míst, kde bude hledat.

Trezory do zdi a do nábytku

Mají místo určení již uvedeno ve svém názvu. Jejich hlavní výhoda je to, že se dají velmi snadno, elegantně a nenápadně skrýt před zvědavými pohledy i nenechavýma rukama. Nábytkové trezory se dají nainstalovat do skříně či psacího stolu a slouží hlavně k úschově cenností nebo šperků; nejsou však příliš vhodné k uložení dokumentů – na ty si raději vyberte ohnivzdorný trezor. Trezory do zdi pak nabízejí dodatečné zabezpečení proti odcizení díky svému kompletnímu ukotvení do zdi. V nabídce máme i trezory s nastavitelnou hloubkou, které se tak přizpůsobí tloušťce stěny.

Umístění trezoru podle ukládaného obsahu

Budete si do trezoru ukládat hotovost, dokumenty nebo šperky? Pak ho nejspíš budete chtít mít někde po ruce. Zvažte také výšku jeho umístění – nejlépe se vám bude otevírat, když bude zámek umístěn na úrovni někde mezi vaším loktem a ramenem. Pokud do trezoru chcete uložit střelné zbraně, bude jeho místo nejlépe v garáži nebo např. pod schodištěm.

Umístění trezoru podle jeho váhy

Váha trezoru včetně jeho předpokládaného obsahu je dalším důležitým faktorem, který byste měli před jeho umístěním vzít v úvahu. Obecně platí, že trezory těžší, než 450 kg by neměly být umístěny v patře.

V každém případě je však nejlepší konzultovat umístění trezoru s profesionály. Rádi vám individuálně poradíme, jaké místo bude nejlepší právě pro váš trezor – zavolejte nám na tel.: +420 775 201 001.

© 2024 Burg-Wächter trezory - Nibbio s.r.o.

logo MEDIA ENERGY